Menu
SEPETİM

Cnc Parçaları

Bu bölümde; Siemens, Rexroth, Heidenhain, Fanuc, Indramat ve daha bir çok sektörel öncü markanın CNC parçası ürünlerini inceleyebilirsiniz.

CNC İşleme, bilgisayarların makinelerin nasıl parça üreteceğini denetleyen programlar çalıştırdığı bir üretim sürecidir . CNC Yazılımını kullanan bu CNC Programları , makinenin iş mili hızından soğutma sıvısını açıp kapatarak ve çok daha fazlasını gerçekleştiren hareketlerden her şeyi denetleyebilir. CNC Makinelerini programlamak için kullanılan bilgisayar program diline “G-Code” denir.

İşlenmiş parçalar genellikle imalatın yüksek hassasiyet veya kalite ile sonuçlanması gerektiğinde veya malzemeler özellikle sert ve çalışması zor olduğunda seçilir. 3D Yazıcılar, CNC Frezeler, CNC Torna Tezgahları, CNC Lazerler, Su Jetleri, Elektronik Deşarj Makineleri (EDM'ler), CNC Routerlar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı CNC Makinesi vardır.

CNC, Bilgisayar Sayısal Kontrolünün kısaltmasıdır. " Sayısal Kontrol " anlamına gelen eski "NC" teriminin bir sonucudur . Takım tezgahlarının bilgisayar üzerinden kontrol edilmesi fikrini ifade eder. CNC Makineleri bir tür robottur. Daha eski "NC" terimiyle bir bilgisayarın dahil edilmesi gerekmez. Makine, örneğin delikli bant kullanılarak kontrol edilebilir.

NC Programları makineye şu tür şeyleri söyler

  • İş milini ne kadar hızlı döndürürsünüz
  • Kesiciyi ne kadar hızlı hareket ettirir
  • Kesiciyi her eksende hareket ettirme yönü (3 eksen için X, Y ve Z ve 4 veya 5 eksenli makine için daha fazlası)
  • Makinede bir takım değiştirici varsa hangi kesici kullanılır
  • Soğutucu ne zaman ve kapatılır (yani kesme sırasında parçaya soğutma sıvısı püskürtün) Ve dahası.

CNC Freze Tezgahları

Bir değirmende, kesici milin hareket ettiği yere yerleştirilir. Ardından iş parçası kesicinin üzerinden geçerek talaşların parçalanmasını sağlar. Bir değirmende üretim parçasını kesme işlemine “Frezeleme” denir. CNC Frezeleri en azından 3 boyutta kesim yapma yeteneğine sahiptir. Her eksen, CNC Kontrolü tarafından tetiklenen bir servo motor veya step motor tarafından hareket sağlanır.

CNC Torna Tezgahları

Bazıları Tornaları tek eksen CNC Makinesi olarak görebiliriz, çünkü bir torna tezgahı başka bir torna tezgahı için gerekli tüm parçaları üretebilir. Bir torna, iş parçasını bir iş milinde döndürür, sabit bir kesici alet iş parçasına talaşları dilimlemek için yaklaşır. Bu geometri nedeniyle, tornalar, iş milinde sıkışabilen bir eksen etrafında simetriye sahip parçalar için kullanışlıdır. CNC Tornalar en az X ve Z olarak adlandırılan 2 eksen üzerinde g-kodu denetimiyle kesme takımını sürebilir.

CNC Routerlar

Ahşap kesmek için kullanıldığında CNC Portal Freze yerine CNC Router olarak adlandırılırlar, ancak bu durum sadece böyle değildir. Tipik bir CNC Router, CNC Freze kadar hassas değildir. Portal tasarımı ile daha büyük çalışma zarfı adına bir miktar hassasiyetten fedakarlık ederler.

İkinci el ürün satışı yaparken mevcut test düzeneklerimizde satın alınan ürünün denenmesi mümkün ise deneyip, müşterilerimiz eğer isterlerse test video kaydını da gönderiyoruz. CNC parçaları ve diğer malzemeleri sipariş ederken en erken sürede elinize ulaşması için aynı gün kargoladığımız ürünler, en geç 3 iş günü gibi kısa bir sürede size ulaşmaktadır.

BALLUFF  BIS C-401-012-02Processor unitBalluff BIS C-401-002 / 04 İşlemci ünitesiTüm testleri yapılmıştır.Satışlarımız faturalı ve garantilidir.Yerinde tamir ve teknik servis hizmeti vermekteyiz...
RITTAL PS 4155000 110-220VUNIVERSAL LIGHTTüm testleri yapılmıştır.Satışlarımız faturalı ve garantilidir.Yerinde tamir ve teknik servis hizmeti vermekteyiz...
176,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)