Diğer Motorlar

Otomasyon endüstrisinin en önemli bileşenleri arasında yer alan motorlar, sistemin sorunsuz bir şekilde çalışması için gereklidir. AC, DC ve servo motor olarak birbirinden ayrışan motor seçenekleri, ihtiyaç duyulan endüstrilerde büyük bir ihtiyacı karşılar. AC ve DC motorlar, servo motorların kendi içinde ayrışması ile oluşur. AC servo motorlar, fırçalı olarak da isimlendirilir. Genellikle frekans değeri gereksiniminin olduğu alanlarda kullanılan bu motorlar, manyetik alan sabit bir şekilde konumlanır. Bobinlerin hareket halinde olması ile işlevini sürdüren AC motorlar, aynı zamanda güç gereksiniminin olduğu alanlarda kullanılır.

AC Servo Motorların Avantajları

AC servo motor seçenekleri kullanıldığı alanlarda birçok avantaj sağlar. Özellikle hareket kontrolüne ihtiyaç duyulduğu uygulamalarda kullanılan bu motor türleri, uygulamanın seri ve hızlı bir biçimde gerçekleşmesine olanak tanır. Hızıyla ön plana çıkan AC motorlar, uzun yıllar boyunca herhangi bir hasara uğramadan çalışabilirler. En zorlu şartlara dahi dayanabilen özellikleri ile otomasyon sektörünün önemli bir bileşeni ola motorlar iki ve üç fazlı seçeneklere sahiptir. Yüksek güvenilirlik özelliğine sahip olan motorların bakım ihtiyaçları oldukça aldır. Elektrik kontağı bulunmayan motorların bakım gereksinimleri de oldukça düşüktür.

DC Servo Motorların Avantajları

DC servo motorlar fırçasız motor olarak da adlandırılır. Tork, yüksek güç ve hız ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan DC servo motorlar elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürür. Bu sayede sistemin çalışması sağlanır. Kompunt, seri, şönt, fırçalı ve fırçasız olmak üzere birçok farklı çeşidi bulunan DC servo motorlar daha az enerji harcayarak enerjiden büyük oranda tasarruf edilmesini sağlar. Standart motorlara oranla daha uzun motor çapına sahip olan ürünler aynı zamanda daha az bakım gerektirirler. Çalışma esnasında sürtünme oluşturmayan DC motorlar hızın düşük olduğu zamanlarda dahi yüksek enerji üretirler.

Gösterilen: 1 ile 7 arası, Toplam: 7 (1. Sayfa)
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35