Fanuc Panel

Fanuc Paneli modelleri otomasyon sistemlerinin dahilinde yer alan makinelerin programlarını başlatmak veya durdurmak, eksenleri hareket ettirmek, programların besleme hızını ayarlamak, işlem modları arasında geçiş yapmak gibi işlevlerin faaliyete geçmesini sağlar. Farklı konfigürasyonlarda sunulan panel modelleri ile her ihtiyaca uygun bir çözüm bulan Fanuc Panelleri içinde besleme hızı, durdurma düğmesi, iş mili hızını değiştirme anahtarları gibi eklentiler bulunur. Panellerin bünyesinde bulunan iş mili hızını değiştirme ve güç anahtarları, bazı serilerde ana panelde ya da alt panellerin birinde bulunabilir. Çeşitli kombinasyon seçenekleri ile panellerin düzenini sağlayan sistemlerde çift kontrol güvenliği bulunur.

Fanuc Panelinde Çift Kontrol Güvenliği

Fanuc Panellerinin bünyesinde çift kontrol güvenliği bulunur. Bu özellik, ihtiyaç duyulan makinelerde büyük kolaylık sağlar. Standart makine operatörü paneline benzeyen çift kontrol güvenliği eklentisinde iki adet kontak bulunur. Bu sayede atanan sinyaller, güvenlik ile ilgili olan sinyaller olarak da rahat bir şekilde işlev görebilir. Tüm panel ünitelerinde verilerin girilmesi ve menü ekranları arasında kolayca geçiş yapılabilmesi için tuşlar bulunur. Bu sayede işlemler çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. LCD ekranı bulunan paneller, CNC ekranlarının operatörlere gösterilmesini sağlar. Yer tasarrufu sağlayan ve maliyetin etkin bir şekilde kontrol altına alınmasına yardımcı olan paneller çok yönlüdür.

Fanuc Panelinde Fiber Optik Kablo İmkanı

Fanuc Panelinde bulunan fiber optik kablo bağlantısı, ekran ünitesinin kolay bir şekilde CNC ünitesine bağlanmasını sağlar. Yatay veya dikey olarak kullanılabilen ekranlar, istenildiğinde dokunmatik olarak da kullanılabilirler. Dokunmatik ekranlı panel tercihinde bulunanlar, dayanıklı ve hassas ekran entegrasyonu sayesinde işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Operatörün eldiven giymesi durumunda bile ekran hassasiyetini koruyan dokunmatik ekran seçenekleri sayesinde programlar çok kolay bir şekilde girilir. Hafıza kartı ve arayüzü ile USB bağlantı noktası bulunan panellerin kişisel bilgisayar olarak işlev görmesi de mümkündür.

!
Bu kriterlerde hiçbir ürün bulunmuyor.
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35