Encoderler

Bu bölümde; Siemens, Rexroth, Heidenhain, Sew Eurodrive ve daha bir çok sektörel öncü markanın Encoder  ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Encoderlar, bağlı olduğu şaftın hareketine karşılık, sayısal (dijital) bir elektrik sinyali oluşturan elektromekanik bir cihazdır. Encoderlar çalışma şekillerine; Şaft Encoderlar ve Lineer Encoderlar olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Testere Dişli bir kol yada ölçü tekerleği gibi uygun bir mekanik dönüştürme cihazı ile birlikte kullanıldığında; Şaft Encoderlar, Dönüş hızı, Açısal yer değiştirme, İvme, Lineer ve dairesel hareket gibi büyüklükleri ölçmek için kullanılabilir.

Kodlayıcı, sayım, konum, hız veya yönünü belirlemek için kullanılabilen bir geri bildirim sinyali gönderir. Bir kontrol cihazı, belirli bir fonksiyon ile komut göndermek için bu veriyi kullanabilir.

Enkoderler sinyal oluşturmak için farklı teknolojiler kullanırlar: mekanik, manyetik, dirençli ve optik - optik en yaygın olanıdır. Optik algılamada, kodlayıcı ışığın kesintiye dayalı olarak geri bildirim sağlar.

Encoderler; Endüstriyel kontrol işlemleri, Endüstriyel robotlar, Tezgahlar, Ölçme gereçleri, Çiziciler(plotters) ve bölücüler(dividers), Levha İşleme makineleri, Ölçekler ve balanslar, Antenler ve teleskoplar, Cam, mermer, çimento, tahta vb işleme makineleri, Tekstil, deri işleme makineleri, Vinç, köprü vinci, presleme makineleri, Baskı ve paketleme makineleri, Medikal Cihazlar, Kapı Kontrol Cihazları ve daha bir çok alanda kullanılırlar.

Mutlak Tip (Absolute) Encoderler

Bu Encoderlar, her pozisyonlarında farklı sayılardaki bitlerden oluşan dijital bit dizileri şeklinde birbirine benzemeyen çıkış sinyalleri üreterek, reel pozisyonlarını tam olarak gösterirler. Enerjisi kesilse bile mevcut konumunu korurlar.

Artımsal Tip (Incremental) Encoderler

Bu Encoderler, her pozisyonda birbirine benzer çıkış sinyalleri üretirler. Bu sinyaller hız ölçümü yada sayma işlemi için kullanılabilirler. Bu tip encoderlar absolute encoderlardan farklı olarak sisteme voltaj geldiği anda bulundukları yeri 0 kabul eder ve bunun üzerine işlemine devam eder.

İkinci el ürün satışı yaparken mevcut test düzeneklerimizde satın alınan ürünün denenmesi mümkün ise deneyip, müşterilerimiz eğer isterlerse test video kaydını da gönderiyoruz. Encoderler ve diğer malzemeleri sipariş ederken en erken sürede elinize ulaşması için aynı gün kargoladığımız ürünler, en geç 3 iş günü gibi kısa bir sürede size ulaşmaktadır.

Gösterilen: 1 ile 10 arası, Toplam: 10 (1. Sayfa)
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35