Num CNC Parçaları

Farklı programlama tekniklerine sahip olan CNC’ler otomasyon sistemlerine entegre edilerek üretimlerin hatasız ve seri bir şekilde olmasını sağlar. Fabrikasyona tam geçiş için gerekli olan bu sistemler tarım makinelerinden uçak sanayisine kadar birçok alanda kullanılabilir. Bilgisayar teknolojisi ile desteklenen sistemler birçok parçadan meydana gelir. Num CNC parçaları ile otomasyon sistemlerinin sürdürülebilirliğini sağlayarak makinelere için uzun ömürlü sistemler inşa eder. Bilgisayar Destekli Nümerik Kontrol olarak adlandırılan CNC sistemlerinde birçok bileşen bir arada bulunur.

Num CNC Parçalarının İşlevi

Bilgisayar destekli kodların kaine beyin sistemine entegre edilmesiyle iş gücüne gerek kalmadan komutların verilmesi ve makinelerin işlemesinin sağlanması adına oluşturulan CNC sistemleri optimum verimlilik ile üretimdeki maliyetleri düşürür. Tezgah kontrol ünitelerinin parça programını edebilen sistemlerden oluşan CNC parçaları, programların muhafaza edilmesini sağlar. Aynı zamanda programların istendiği zaman durdurulma, üzerinde değişiklik yapma ve kaldığı yerden devam etme gibi ihtiyaçlarını da karşılayan CNC parçaları, kodlanan programların hafızaya aktarılmasına da öncülük eder. Programa bir kez yüklendiğinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı takdirde sürekli olarak hafızasında tutma özelliği bulunan CNC’ler bu işlemleri manyetik bantlar ce delikli kağıt şeritler aracılığı ile gerçekleştirir.

Num CNC Sistemlerinin Bileşenleri

Num CNC sistemlerinin içinde matkap tezgahı, freze tezgahı, torna tezgahı, delik bükme tezgahı ve taşlama tezgahı bulunur. Her bir tezgahın kendi içerisinde belirli bir kapasitesi ve yeteneği vardır. İşleme özelliği bakımından ayrışan tezgahlarda blok verileri sırayla okunduktan sonra işleme konulur. Bu sayede seri üretimin yapılması da mümkün hale gelir. Ekonomik anlamda üretimde büyük ölçüde tasarruf edilmesini sağlayan sistemlerde verilen komutların defalarca işletilmesi mümkündür. Sistemin bileşenlerinin ayarlama süresi çok kısa olduğu için uzun ömürlü ve dayanıklı CNC parçaları ile yenilenen makineler uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

!
Bu kriterlerde hiçbir ürün bulunmuyor.
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35