Menu
SEPETİM

Plc Sistemleri

PLC SİSTEMLERİ

Bu bölümde; Siemens PLC (S7-300,S7-400,S7-1200,S7-1500….), Omron PLC, Delta PLC, Fanuc PLC, B&R PLC ve daha bir çok sektörel öncü markanın PLC ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Programlanabilir Mantık Denetleyici (PLC), çeşitli endüstrilerde gerçekleşen farklı elektro-mekanik işlemlerin otomatikleştirilmesine odaklanır. İyi programlanmış bir mikroişlemci ile, aşırı yüksek ve düşük sıcaklıklara, neme, toza, ve buna benzer sorunlara karşı bağışıklık sağlayan özel olarak tasarlanmış ve uygulanmış kontrol üniteleri vardır. PLC, otomasyon sistemlerindeki zaman röleleri, sayıcılar, yardımcı röleler gibi kumanda elemanlarının yerine kullanılan mikroişlemci tabanlı entegre cihazlardır. Bu tür cihazların amacı sayma, sıralama gibi matematiksel kombinasyon el ve ardışık mantıksal işlemler içerisindeki yazılım ile gerçekleştirmektir. Bundan dolayı zorlu koşullardaki otomasyon sistemlerinde oluşan problemler ve sıkıntılar PLC gibi entegre cihazlar yardımıyla güvenli bir şekilde çözmek mümkündür.

Her zaman olduğu gibi böyle programlardaki kodlamalar bir bilgisayarda programlanmıştır. Buradan bir kablo yardımıyla PLC'ye aktarılır. Programları indirdikten sonra bunlar öncelikle PLC'ye yüklenir ve depolanır. Programların güç kesintisi veya kapanma sırasında silinmemesinden emin olmak için, PLC kalıcı bellek depolaması kullanılır. PLC, çeşitli giriş ve çıkış terminallerinden oluşur. Giriş terminallerini kullanarak, PLC mantıksal durumları anahtarlardan ve sensörlerden yorumlar.

Yüksek (veya 1) ve düşük (veya 0) olarak da bilinen iki mantıksal durum vardır. Çıkış terminallerinden gelen çıkış, on / off kontrolleri sağlayarak çeşitli cihazlar için bir sinyal olarak kullanılır.

PLC'leri endüstriyel PC'ler, mikrodenetleyiciler ve diğer endüstriyel kontrol çözümlerinden ayıran birkaç temel özellik vardır: • Input / Output -PLC'nin CPU'su program verilerini depolar ve işler, ancak giriş ve çıkış modülleri PLC'yi makinenin geri kalanına bağlar; bu Input / Output modülleri CPU'ya bilgi sağlayan ve belirli sonuçları tetikleyen şeydir. Input / Output, analog veya dijital olabilir; giriş aygıtları sensörler, anahtarlar ve sayaçlar içerebilirken, çıkışlar röleler, ışıklar, vanalar ve sürücüler içerebilir. Kullanıcılar, uygulamaları için doğru yapılandırmayı elde etmek amacıyla bir PLC'nin Input / Output 'unu karıştırabilir ve eşleştirebilir. • İletişim - Giriş ve çıkış cihazlarına ek olarak, bir PLC'nin diğer sistemlerle de bağlanması gerekebilir; örneğin, kullanıcılar PLC tarafından kaydedilen uygulama verilerini, bağlı birden fazla cihazı izleyen bir denetleyici kontrol ve veri toplama (SCADA) sistemine vermek isteyebilirler.

PLC'ler, PLC'nin bu diğer sistemler ile iletişim kurabilmesini sağlamak için çeşitli portlar ve iletişim protokolleri sunar. • HMI - PLC ile gerçek zamanlı olarak etkileşime geçmek için, kullanıcıların bir HMI veya İnsan Makine Arayüzüne ihtiyacı vardır. Bu operatör arayüzleri, metin okuma ve tuş takımı ile basit ekranlar veya tüketici elektroniğine daha çok benzeyen büyük dokunmatik paneller olabilir, ancak her iki durumda da kullanıcıların bilgileri PLC'ye gerçek zamanlı olarak incelemesini ve girmesini sağlar.

PLC’leri neden kullanalım sorusunu kendimize sorduğumuz zaman, birçok avantajının olduğunu göreceğiz. Bunları sayacak olursak; Maliyet, Fiziksel Büyüklük, Güvenilirlik, Ortam Daynıklığı, İletişim Kabiliyeti, Kompleks Yapısı, Esneklik, İşlem Hızı, Görüntüleme ve daha birçok bunun gibi avantajlara sahiptir.

İkinci el ürün satışı yaparken mevcut test düzeneklerimizde satın alınan ürünün denenmesi mümkün ise deneyip, müşterilerimiz eğer isterlerse test video kaydını da gönderiyoruz. PLC malzemeleri ve diğer malzemeleri sipariş ederken en erken sürede elinize ulaşması için aynı gün kargoladığımız ürünler, en geç 3 iş günü gibi kısa bir sürede size ulaşmaktadır.

Bosch 1070075098-202SPSA24V- 0.5A, Tüm testleri yapılmıştır.Satışlarımız faturalı ve garantilidir.Yerinde tamir ve teknik servis hizmeti vermekteyiz...
SIEMENS SITOP 6EP1436-3BA00Satışlarımız faturalı ve garantilidir.Yerinde tamir ve teknik servis hizmeti vermekteyiz...
Sigmatek  12-010-081  C-DIAS Analoges Ausgangsmodul  CAO 081Bu analog çıkış modülü analog bileşenler için kullanılır (örneğin, oransal basınç valfleri, frekans dönüştürücüler vb.).Satışlarımız faturalı ve garantilidir.Yerinde tamir ve teknik servis hizmeti vermekteyiz...
SIGMATEK C-DIAS Digital Output Module CTO167sigmatek Dijital çıkış modülüSatışlarımız faturalı ve garantilidir.Yerinde tamir ve teknik servis hizmeti vermekteyiz...
Sigmatek C-DIASMischmodul CAM123 Bu analog dönüşüm modülü, analog giriş ve çıkışların bir kombinasyonudur. İçin sekiz analog giriş var gerilim ölçümü (0 - 10V / 4 tel) ve dört analog voltaj çıkışı için çıkışlar (?10V).Satışlarımız faturalı ve garantilidir.Yerinde tamir ve teknik servis hizmeti verm..
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)