Şalt Malzemeleri

Bu bölümde; Siemens, Entes, Schneider, Moeller, Ifm ve daha bir çok sektörel öncü markanın Şalt Malzemelerini inceleyebilirsiniz.

Şalt malzemeler: Elektrik sistemlerinde gereken kontrol sistemini sağlayan ve koruyan tüm ekipmanlara şalt malzemeleri denir. Asal Switchler, Motor Koruma Şalteri, Otomatik Sigortalar, Sınır Şalterler, Sürücüler, Kondansatörler, Kontaktörler, Analizörler, İkaz Işıkları, Röleler, Şalt Güç Kaynakları, Haberleşme, Transdüser, Reaktörler, Ölçüm, Sensörler, Trafolar ve zaman saatleri gibi ürün çeşitleri bulunmaktadır.

Şalt Malzeme ekipmanları son derece korumalıdır. Kısa devre, aşırı yük ve toprak hatasında koruma sağlamaktadır.

Kontrol; anahtarlama işlemini yapmak için devrelerin kontrolünü sağlamaktadır. Tüm malzemelerin özellikleri ve kullanım alanları birbirinden farklıdır.

Şalterler; enerji sisteminin açılıp kapanmasını sağlayan bir cihazdır. Bu yüzden devrenin başına yerleştirilmektedir.

Sigortalar; evlerde, elektrikli pano sistemlerinde, tesislerde, santraller gibi alanlarda kullanılmaktadır. Hem elektrik bağlantısını hem de kontrolünü sağlamak için tercih edilmektedirler. Analizör sistemde oluşan akımı, gerilim ve güç halinde elektriksel parametrelerini ölçmek için kullanılan bir cihazdır.

Trafolar; elektrik akımında bulunan şiddeti ve gerilimi değiştirmek için kullanılmaktadır. Otomatik sigortalar; Bir devrede oluşan yüksek akımı ve kısa devre akımlarından korumak amaçlı üretilmiş olan bir anahtardır.

Zaman saatleri; ayarlanmış süre aralıklarında kontakları üzerinden çıkış veren elektriksel bir cihazdır.

Sınır şalteri; makine ve şebekeleri, oluşacak bazı hatalara karşı korumak için, önceden belirlenmiş koşullar doğrultusunda otomatik bir şekilde devreye girer ve akımı keser.

Kaçak akım rölesi; canlıları elektrik enerjisinin kötü etkilerinden korumaya yarayan elektrik malzemesidir. Yaşam alanlarımızda kaçak akım ile oluşabilecek tehlikeye karşı, kaçak akım koruma rölesi kullanılarak önlem alınmalıdır. Çalışma prensibi gereği, hayat ve yangın koruma özelliği ile elektrik tesisatında meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı koruma sağlar.

İkinci el ürün satışı yaparken mevcut test düzeneklerimizde satın alınan ürünün denenmesi mümkün ise deneyip, müşterilerimiz eğer isterlerse test video kaydını da gönderiyoruz. Şalt malzemeleri ve diğer malzemeleri sipariş ederken en erken sürede elinize ulaşması için aynı gün kargoladığımız ürünler, en geç 3 iş günü gibi kısa bir sürede size ulaşmaktadır.

Gösterilen: 1 ile 40 arası, Toplam: 155 (4. Sayfa)
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35