Siemens PLC

Siemens Plc Sistemleri

Genellikle fabrikaların üretim bölümlerinde kullanılan Siemens PLC sistemleri, makinelerin çok daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan otomasyon sistemleri arasındadır. Siemens kalitesi ile arz ettiğimiz ürünler, elektromekanik ürünlerin otomasyon sistemine bağlanmasına yardımcı olur. Logo, S5, S7 1200, S7 1500ve S7 200 gibi farklı ihtiyaçlara farklı PLC çözümleri sunan Siemens, makinelerin kontrolü ve fabrika üretim merkezlerinin otomasyonuna katkıda bulunur. PLC modellerindeki rakamlar arttıkça, sistemin kullanıldığı makine ekipmanının ölçeği de artar.

Siemens PLC Sistemleri ile Otomasyon

Piyasada en çok S7 200 ve S7 300 Siemens PLC’ler kullanılır. Maliyet, hız ve kapasite bakımından oldukça avantajlı olan Siemens PLC sistemleri, orta ölçekli üretim tesisleri ve fabrikalarda S7 300 ve S7 400 modelleri ile otomasyon sistemlerindeki yerini alır. Proses geliştirilen PLC’ler üst düzey programlama teknikleri ile programlanabilir özelliktedir. Endüstriyel Ethernet, MPI ve Profibus gibi haberleşme çeşitlerinin kullanıldığı PLC’ler, endüstriyel otomasyon sistemlerinin küçük, orta ve büyük ölçekli projelerde etkin bir biçimde kullanılabilir.

Siemens PLC Sistemlerinin Modül Yelpazesi

Siemens PLC sistemlerinin geniş bir modül yelpazesi bulunur. Yüksek performansa sahip olan CPU’ya sahip olan denetleyiciler, otomasyon sistemlerinin oluşturulmasındaki en büyük yardımcıdır. Tüm proses uygulamaları için uygun olan PLC’lerde Simatic Manager programı kullanılır. TIA Portal yazılımı sayesinde programlamada oluşabilecek problemlerin önüne geçen Siemens PLC modelleri programlama alanında küçük farklılıklara sahip olabilir. Firmanın operatör panel için geliştirdiği PLC’leri de bulunur. Bu sistemlerin programlanmasında WinCC kullanılır. WinCC programlaması TIA Portal ile iş birliği içinde çalışır.

Siemens PLC Sistemleri Kullanıcının İhtiyaçlarını Karşılıyor

Kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan Siemens PLC sistemlerinin her birinde giriş çıkış birimleri, RAM ve işlemci sayısı değişkenlik gösterebilir. Bu farklılıklar, sistemin kullanılacağı alanlardaki makinelerin ölçeği ile doğrudan bağlantılıdır. Bilgisayar bağlantısı sayesinde çok kolay bir şekilde programlanabilen Siemens mantıksal denetleyiciler, internet kablosu aracılığı ile otomasyon sistemlerinin başlangıcı için doğru şekilde hazırlanabilir. Giriş sinyallerini dijital sinyallere dönüştürebilen modellerden dokunmatik ekranlı modellerine kadar tüm Siemens PLC sistemleri etkin bir otomasyon sistemi için gerekli olan tüm bileşenleri içerir.

Gösterilen: 1 ile 40 arası, Toplam: 473 (12. Sayfa)
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35