Siemens Sürücü

Otomasyon sürecinde makinelerin kontrolü için gerekli olan Siemens sürücüler, entegre çözümleri ile üretim sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Uygulama makro ayarlı hızlı devreye almak isteyen operatörlerin devreye alma işlemi sırasında sisteme tek bir sefer için girmesi gerekir. Operatörün daha sonra makro ayarı değiştirmek istemesi durumunda sürücüye reset atması, ardından da istediği makro ayarı hızlı devreye alma işlemini tekrarlaması gerekir. Kompresör uygulaması, basit pompa uygulaması ve basit fan uygulaması için uygulama makrolarına sahip olan Siemens sürücüler, süper tork modu, çekiç mod, pompa temizleme fonksiyonu gibi eklentilere sahiptir.

Siemens Sürücü Modellerinin Eklentileri

Siemens sürücülerde kullanılan süper tork modu, kalkış yüklerini ek moment darbesi sayesinde yenme konusunda yardımcı olur. Süper tork modu ile ilk kalkışta belirlenen frekans değerine gelindiğinde rutin aralıkla ek güçlendirme yapılması gerekir. Süreç sonunda normal rampalama yapımına devam edilir. Çekiç modunda zorlu kalkış yükleri, ek olarak sunulan moment darbeleri ile yenilir. Tıpkı tork modunda olduğu gibi bu süreç sonunda da normal rampalama devam eder. Siemens sürücülerde bulunan pompa temizleme fonksiyonu ise pompa blokajlarını önlemede kullanılır. Pompanın ters yönde döndürülmesi ile başlayan işlem sayesinde blokaj ve kirlenmenin giderilmesi hedeflenir.

Siemens Sürücülerde ECO Modu

ECO modu bulunan Siemens sürücüler minimum giriş gücü ile çalışır. Ek enerji tasarrufunun yapılmasını sağlayan bu sistemde, hız kontrol cihazlarında set bilgisi 5 saniye boyunca sabit kalırsa çıkış gerilimi düşürülmeye başlanır. Fonksiyon bloklarına da sahip olan Siemens sürücülerde operatörler, istedikleri fonksiyon bloğunu aktif hale getirebilir. Motor donma engelleme modu ile makinelerdeki donmayı engelleyen sürücülerde mod için start verildiğinde motor dönmeye başlayarak donma engellenir. Bu mod, çevre sıcaklığına bağlı olan bir kontrolör ile otomasyona entegre edilebilir.

Gösterilen: 1 ile 15 arası, Toplam: 127 (9. Sayfa)
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35