Vipa PLC

Otomasyon sistemlerinin en önemli parçası olan PLC’ler, programlanabilir özellikleri ile iş gücünden alınan verimin katbekat fazlasının çok daha az bir sürede alınmasını sağlar. Programlanabilir mantıksal denetleyici Vipa PLC sistemleri üretim tesislerinden fabrikalara kadar birçok alanda kullanılır. Performans açısından oldukça verimli olan Vipa PLC sistemleri çok hızlı bir şekilde işleme ve döngü zamanına sahiptir. Milisaniyede 50 bin komuta varan komut işleme hızına sahip olan modeller Siemens S7 300 ile donanım bakımından uyumludur. Kusursuz tasarımı ile kabul gören bir dizayna sahip olan Vipa PLC modelleri standart bus sistemine sahiptir. Bu sayede Vipa ve Siemens birlikte rahatça kullanılabilir.

Vipa PLC Modellerinin Özellikleri

Vipa PLC modellerinin bazıları çok hızlı sistemler için özel olarak programlanmıştır. Bu denetleyiciler Speed Bus olarak adlandırılır. CP, DI ve AI kartlarında olduğu gibi özel olarak dizayn edilen modüllerde yüksek performans ile kullanabilme özelliğine sahip olan Vipa denetleyiciler standart Ethernet, opsiyonel pTp seri RS 485 arayüz, MPI ve Profibus DP-Master gibi arayüzlere sahiptir. MMC kart yedekleme özelliğine sahip olan modeller veri ve program depolaması amacı ile de sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. CPU çalışması için de kullanılan Cipa PLC modellerinin hafızası 8 Mbyte´a kadar yükseltilebilir.

Vipa PLC’lerin Stok Maliyetleri ve Diğer Avantajlar

Programmable Logic Controller’ın kısaltılması olarak kullanılan ve dilimize programlanabilir mantıksal denetleyici olarak geçen Vipa PLC’ler stok maliyeti açısından tasarruf sağlar. Bu sistem sayesinde çok sayıda bulunan CPU sayısını stokta tutmak zorunda kalmazsınız. Bunun yerine 1 ya da 2’ye düşürebilirsiniz. Kullanıcıların performans beklentisini en iyi şekilde karşılayan Vipa PLC modelleri geniş hafızası sayesinde otomasyon sistemlerinin daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Firmware’leri kullanabilme kolaylığı sunan sistemlerde tak ve yükse özelliği de bulunur.

Vipa PLC Sistemlerinde Bulunan Artılar

MMC karta ihtiyaç duymayan Vipa PLC sistemlerinde bulunan iletişim imkanları, makinede oluşabilecek olası bir problemin anında bildirilmesine olanak tanır. Program yedekleme imkanına sahip olan sistemde komut işleme hızı oldukça verimlidir. Zamanlayıcı ve sayıcı sayısı bakımından zengin olan denetleyici, standart haberleşme protokolü MPI sayesinde farklı Cpu modelleri ile haberleşmeye de olanak tanır.

Gösterilen: 1 ile 4 arası, Toplam: 4 (1. Sayfa)
Hemen Arayın
Hemen Arayın 0 (262) 745 01 35